Sėjos kalendorius padės planuoti darbus gėlynuose, darže ir darže lapkričio mėnesį.
Lapkritį nuosavų sklypų savininkai darbo neturi daug. Paskutinį rudens mėnesį vasaros gyventojai paruošia aikštelę žiemos miegui. Tinkamai suplanuoti darbai garantuoja sėkmingą žiemojimą ir gausų augalų derlių.
Sėjos kalendorius yra būtinas bet kuriam sodininkui. Derlingas ir nevaisingas dienas pasėliams jis įvardins pagal Mėnulio fazę ir zodiako ženklą, kuriame jis yra.
2024 metų lapkričio mėnesio sėjos kalendorius – derlingos ir nelaimingos dienos
Mėnulio sėjos kalendorius dienas, kai Mėnulis patenka į Avino, Liūto, Šaulio ir Mergelės ženklus, laiko liesomis. Taip pat pilnaties ir jaunaties fazės netinka darbui sode. Šiomis dienomis augalai tampa pažeidžiami bet kokių trukdžių.
Lapkričio mėnesį palankiausios sėjai bus 4-7, 11-14, 19, 25, 28 d.
Liesos sodinimo dienos yra 1-3, 8, 15-18, 22-23, 27, 30.
Augalų gyvenimui įtakos turi ir mėnulio fazės. Lapkričio augantis mėnulis trunka nuo 2 iki 14 dienos – šis laikotarpis tinkamas sodinti ir persodinti. Daigai lengvai įsišaknija, o žaizdelės ant šaknų greitai užgis.
Mažėjantis mėnulis bus nuo lapkričio 17 iki 30 d. Šiuo laikotarpiu galite apkarpyti augalus, paimti auginius, pašalinti žievę – apskritai dirbti su antžemine dalimi.
Ką ir kada sodinti lapkritį
Rudens pabaigoje dar galima sėti žiemines daržoves ir javus, sodinti daugiametes gėles ir medžių sodinukus, vaistažoles. O šiltnamyje galima užsiauginti bet ką. Sąrašas, ką lapkritį sodinti sode ir gėlynuose, gana ilgas.
Lapkričio mėnesio sėjos kalendorius rekomenduoja šias datas sėti įvairias kultūras:
žiemkenčių – lapkričio 3-10, 12, 14, 19-21 d.;
žalumynai, prieskoniai, salotos – lapkričio 2-14, 19, 22 d.;
medžių ir krūmų sodinukai – lapkričio 5-7, 11-14, 24-25 d.;
gėlės – lapkričio 4-7, 10-11, 14, 19-25 d.;
šiltnamio daržovės – lapkričio 18-25, 28-29 d.
Šios datos yra palankiausios šių kultūrų sėjai ir persodinimui.
Ką veikti sode lapkritį
Šį mėnesį pagrindinis vasarotojų rūpestis – augalų uždengimas žiemai . Nuo šalnų saugo daugiametės gėlės, jauni medžiai ir krūmai. Jei vietoje auga Ukrainai nebūdingas derlius (pavyzdžiui, persikas), tada jis turi būti saugomas nepriklausomai nuo amžiaus. Taip pat verta mulčiuoti lysves, kad apsaugotumėte dirvą nuo šalčio.
Derliaus nuėmimas baigiasi lapkritį . Kitais metais sėjai surinktus svogūnėlius ir sėklas reikia pernešti į švarią, vėsią vietą.
Sode medžius nubalinkite ir apipurkškite nuo kenkėjų. Atlikite sanitarinį genėjimą. Pradėkite rinkti auginius skiepijimui.