Noriu pasidalinti puikiu patarimu, kurio mane išmokė močiutė ir kuriuo naudojuosi iki šiol.
Daugelis žmonių nežino, kad svogūnus, kaip ir kitas sudedamąsias patiekalų dalis, galima laikyti šaldiklyje net kelis mėnesius. Tam nereikia jokio ypatingo paruošimo.
Tiesiog įdėkite svogūnus į šaldiklį!
Tačiau svarbu žinoti tai, kad prieš naudojimą reikia leisti jiems lėtai atšilti – kaip ledams.
Svogūnai nepraras skonio ir aromato, tačiau pjaustant juos griežinėliais, jie nebegrauš akių!
Puikus sriubos ingredientas
Mano močiutė į sriubą visada dėdavo tik šaldytus svogūnus.
Ji sakė, kad dėl to sultinys tampa tirštesnis, gražesnės spalvos ir skaidrus.
Aš irgi taip darau, o mano sekmadieninės sriubos namuose yra labai mėgstamos!
Jei norite vištienos sriuboje naudoti šaldytą svogūną, padarykite taip: įmeskite visą svogūną į šaltą vandenį ir leiskite jam lėtai virti kartu su mėsa. Sriuba bus daug skanesnė!
Štai ko mane išmokė močiutė: jei svogūnas sušalęs, jo nereikia liesti, reikia leisti jam ramiai atitirpti taip, kaip ji užšalo.
Močiutės kaimo žmonės visą žiemą laikydavo svogūnus kluone, kur jie sušaldavo, o pavasarį, kai atšildavo, jie būdavo gražūs ir sausi, tarsi auksiniai.
Skaitytojų patarimai:
„Aš užšaldau svogūnus, ypač pavasarį, kai jie neilgai išsilaiko šaldytuve ir pradeda dygti – paprastai juos susmulkinu ir pakepinu aliejuje, kol jie tampa skaidrūs, tada jais užpildau ledo kubelių dėklą (aliumininį su plastikinėmis pertvaromis) ir užšaldau.
Užšaldžiusi sudedu kubelius į maišelį ir gamindama maistą tiesiog įdedu vieną ar du kubelius.“
Lenka M.
„Mano tėvai tai daro taip: jie supjausto šviežius svogūnus kubeliais, sudeda į šaldymo maišelius, išsiurbia (arba išspaudžia) kuo daugiau oro ir įdeda į šaldiklį.
Kai reikia kepti, išima tiek, kiek reikia, kepa su lašiniais, pasūdo ir svogūnai būna kaip švieži. Svogūnai kvepia ir būna labai skanūs. Šaldiklyje jie išsilaiko visus metus.“
Peter H.
Tačiau šis straipsnis ne tik apie svogūnų laikymą ilgesniam laikotarpiui.
Kiti patarimai taip pat labai praktiški kasdieniam naudojimui.
Jei pjaustydami svogūną nenorite išlieti daug ašarų, įdėkite jį 15 minučių į šaldiklį. Tada pjaustymas bus visiškai be jokių ašarų.
Kiti mūsų močiučių patarimai, kuriuos verta žinoti
Ar norite, kad jūsų taurės ir stikliniai indai spindėtų kaip nauji? Sumaišykite šiek tiek šilto vandens su actu ir druska. Šiuo tirpalu išplaukite stiklinius indus ir tiesiog nuplaukite švariu vandeniu. Turėsite puikų rezultatą – krištolo skaidrumo stiklą.
Jei nenorite, kad į miltus patektų vabzdžiai ar kandys, į juos įdėkite kelias nelupto česnako skilteles.
Vazonėliuose į žemę įkiškite kelias česnako skilteles, taip išvengsite kenkėjų problemos – puikus patarimas auginant pelargonijas ir kitus augalus balkone.
Aliumininės keptuvės vėl spindės, jei jose užvirsite vandenį kartu su bulvių ar obuolių lupenomis. Taip pat puikų rezultatą pasieksite, kaitindami vandenį su rabarbarais ar paprastu actu.
Vilnonių drabužių džiovinimas
Vilnonį megztinį geriausia džiovinti su šilkinėmis pėdkelnėmis. Įkiškite pėdkelnes į megztinio rankoves ir ištraukite pėdkelnių viršų per galvos angą. Pakabinkite. Taip megztinis neišsitampys ir greičiau išdžius.
Puikus būdas atsikratyti vabzdžių
Lauro lapų įdėkite į cukraus dubenį, miltus ir visur, kur gali atsirasti kandžių ir vabalų. Lauro lapai taip pat atbaidys skruzdes, muses ir kitus nepageidaujamus vabzdžius.
Druskos nauda
Jei atidarėte pieno ar grietinėlės pakelį, žinokite, kad jie daug ilgiau išsilaikys, jei į juos įbersite šiek tiek druskos. Šiek tiek druskos nepakeis skonio, bet taip sutaupysite pinigų. Mano močiutė visada taip darydavo, kai norėdavo kuo ilgiau išlaikyti pieną.
Jei nusipirkote naują rankšluostį ir naudojate jį pirmą kartą, žinote, koks tai puikus jausmas. Tačiau palaipsniui skalbiant, rankšluosčiai praranda savo minkštumą, tampa šiurkštūs ar įgauna nemalonaus kvapo. Kad išvengtumėte šio jausmo, pirmą kartą juos skalbdami, į skalbimo būgną įberkite 1 puodelį druskos. Taip užtikrinsite, kad jūsų rankšluosčiai būtų puikios būklės!
Užuolaidoms – pagalbininkas iš virtuvės!
Kepimo milteliai puikiai balina pageltusias ir senas užuolaidas. Jų galite dėti tiesiai į skalbimo miltelius (iš tikrųjų reikia tik trupučio miltelių). Jei užuolaidos labai pageltusios, į dubenį su vandeniu įpilkite apie 5-6 litrus vandens ir įberkite 5 maišelius kepimo miltelių. Leiskite ištirpti, tada pamerkite užuolaidas į vandenį, palikite veikti ir išskalbkite.
Laikui bėgant, emaliuotos keptuvės gali patamsėti, o jei ant dugno prilimpa maisto likučių, jas išvalyti yra nelengva. Valymui naudokite 1 arbatinį šaukštelį valgomosios sodos, sumaišytos su bet kokiu indų plovimo skysčiu. Padarykite pastos konsistencijos mišinį ir juo išvalykite keptuvę. Tada tiesiog kruopščiai nuplaukite švariu vandeniu. Kad emaliuoti indai nepatamsėtų, bent kartą per mėnesį juose išvirinkite vandens ir acto tirpale.
Jei norite puikiai išvalyti šaldytuvo vidų ir atsikratyti blogo kvapo, geriausias sprendimas – jį išvalyti su valgomąja soda. Sumaišykite 4 valgomuosius šaukštus valgomosios sodos, sumaišytos su 1 litru vandens, supilkite į purkštuvą ir išpurkškite šaldytuvo vidų. Palikite mišinį kuriam laikui veikti, o tada tiesiog viską nuvalykite. Šaldytuvas bus švarus ir be jokio blogo kvapo!
Skalbimo muilas taip pat puikiai pašalina degėsių likučius. Leiskite jam ištirpti nedideliame kiekyje vandens, ir galėsite lengvai ir paprastai išvalyti keptuvę.
Jei pienas išbėgo ant viryklės, pabarstykite druska ir uždenkite ją sudrėkintu popieriniu rankšluosčiu. Kvapas nepasklis po kambarį, o nešvarų paviršių galėsite lengvai nuvalyti.
Prieš galąsdami peilį, kelioms minutėms įdėkite jį į vandens ir druskos tirpalą.
Paprasčiausias būdas išvalyti mėsmalę – tiesiog sumalti joje žalią bulvę.
Norėdami pašalinti riebalų dėmes nuo virtuvės stalviršių, sumaišykite 3 didelius šaukštus valgomosios sodos su 1 puodeliu šilto vandens. Supilkite į purkštuvą, užpurkškite ant riebaluotų vietų ir palikite 10 minučių. Tada nuvalykite drėgnu skudurėliu ir sausai nuvalykite paviršių.