Kodėl miegodami griežiate dantimis ir kaip spręsti šią problemą

Patiko? Pasidalink! Ačiū.

Dažnai suaugusieji pastebi, kad miegodami griežia dantis, nesuprasdami, kodėl taip nutinka. Jei taip nutinka labai retai, nesijaudinkite. Jei tai vyksta nuolat, geriau kuo greičiau kreiptis į gydytoją.

Kas yra bruksizmas ir kaip jis susijęs su dantų griežimu?

Šis procesas turi savo pavadinimą – bruksizmas. Ši liga pasireiškia kaip nekontroliuojamas kramtymo raumenų spazmas. Žandikaulis suspaudžiamas, todėl griežia dantys. Kartais nutinka taip, kad žmogus nežino apie problemos buvimą tol, kol jo neapžiūri odontologas.

Daugelis įsitikinę, kad žmogus, kurio organizme gyvena parazitų, gali miegodamas sukąsti dantis. Tiesą sakant, tai netiesa. Tuo pačiu metu žmogus gali nežinoti apie savo problemą. Yra keletas požymių, rodančių ligą:

  • sutrupėjęs emalis ir įtrūkimai dantyse;
  • skausmas žandikaulio sąnaryje ir galvos skausmas ryte;
  • galvos svaigimas ir spengimas ausyse.

Kodėl žmonės griežia dantimis miegodami?

Dažniausiai sutrikimas atsiranda dėl streso, fizinio ir emocinio streso. Tačiau yra ir kitų priežasčių. Pavyzdžiui, didelis kiekis stiprios kavos ar alkoholio.

Dantų griežimas gali sukelti daug problemų. Gali pradėti trupėti dantys ir sutrikti sąkandis. Dantų griežimą gali sukelti ir trauminiai galvos smegenų pažeidimai.

Prie predisponuojančių veiksnių taip pat priskiriami netinkamai parinkti dantų protezai, stiprus kariesas, periodontitas ir žandikaulio vystymosi anomalijos. Naktinis dantų griežimas sukelia nuolatinį stresą ir nerimą.

Žmonės, sergantys kai kuriomis įprastomis ligomis, sapne gali griežti dantimis. Pavyzdžiui, gimdos kaklelio osteochondrozė, Parkinsono liga. Dėl ilgalaikės ligos gali sutrikti apatinio žandikaulio artikuliacija ir danties emalio struktūra. Pasitaiko ir taip, kad dantys nudyla beveik iki šaknų.

Kaip gydyti žmogų, kuris miega griežia dantimis

Bruksizmas reikalauja gydymo ir, atitinkamai, jo priežasčių pašalinimo. Tam gali prireikti įvairių sričių specialistų įsikišimo. Norint išgydyti ligą, reikalingos neurologo, psichoterapeuto ar terapeuto konsultacijos. Pagrindinė užduotis – kuo labiau atpalaiduoti raumenis.

Būtina atlikti odontologo apžiūrą. Jis jums pasakys, ką daryti, ir pateiks rekomendacijas jo kryptimi. Dažniausiai dantų emaliui stiprinti skiriami specialūs lašai. Žmonėms, kurie dažnai pradeda griežti dantis miego metu, patariama užsidėti metalo keramikos vainikėlius.


Patiko? Pasidalink! Ačiū.