Sode artėjant žiemos pabaigai tampa aišku, kad šaltieji mėnesiai augalams padarė savo. Šąlantis lietus, staigūs temperatūros pokyčiai ir graužikų veikla palieka savo pėdsaką medžių žievės ir šakų pažeidimu. Bet kada ir kaip geriausiai išgydyti šias žaizdas, kad augalai kuo geriau atsigautų?
Kokia žala laikoma kritine?
Remiantis agronomės Elenos Gorbunovos rekomendacijomis, dėl didžiausios žalos reikia nedelsiant įsikišti. Tai visų pirma žievės pažeidimas apatinėje kamieno dalyje, galintis rimtai kelti pavojų medžio sveikatai. Tokiais atvejais būtina nedelsiant imtis priemonių jiems gydyti. Kiti pažeidimai, pavyzdžiui, nulūžusios šakos ar šalčio pažeidimai, reikalauja dėmesio, tačiau tai galima atidėti iki tinkamesnio momento.
Svarbu suprasti, kad šiuo metu, kai dar tęsiasi žiema, mūsų užduotis yra ne iki galo išgydyti žaizdas, o sudaryti sąlygas būsimam augalų atkūrimui. Todėl pažeistas vietas reikėtų laikinai sutvarkyti sodo pikiu arba apvynioti maistine plėvele, praneša svetainė Rsute.ru. Šis metodas padės apsaugoti medį nuo tolesnio žalos vystymosi iki palankesnio laiko visapusiškam gydymui.
Kokiu oru geriausia gydyti vaismedžių žaizdas?
Kada optimalus laikas gydyti vaismedžių žaizdas? Specialisto teigimu, turėtų būti sausa diena be kritulių, oro temperatūra apie nulį ar kiek aukštesnė.
Didelė drėgmė gali sukelti puvimą po pataisytais pažeidimais, todėl svarbu vengti lietingų ar pernelyg drėgnų dienų. Be to, esant žemai temperatūrai, mediena tampa trapi, todėl labai svarbu negydyti žaizdų esant dideliam šalčiui, kad būtų išvengta tolesnės žalos.