Kur pradėti sodininkystę ir sodininkystę kovo mėnesį: išsamus darbų sąrašas

Patiko? Pasidalink! Ačiū.

Kovo mėnesį gamta pradeda bunda iš žiemos miego, suaktyvėja sodininkai, ruošia savo sklypus naujam sėjos sezonui. Laukia daugybė užduočių, susijusių su augalų priežiūra ir dirvožemio paruošimu. Norint efektyviai pradėti pavasario darbus, buvo sudarytas išsamus kovo mėnesio darbų sode ir sode sąrašas.

Ką veikti sode kovo mėnesį?

1. Laikykite sniegą lovose

Kovo mėnesį orai gali būti permainingi, o iškritus sniegui pravartu jį laikyti vietoje. Tai padės sukurti papildomą lysvių dangą, sušvelninti lydymosi poveikį ir apsaugoti dirvą nuo oro sąlygų.

2. Medžių ir krūmų genėjimas ir apžiūra

Kovas – puikus metas apžiūrėti sodą ir apkarpyti medžius. Būtina pašalinti sergančias, pažeistas ir sušalusias šakas. Tai skatina sveikų ūglių augimą ir apsaugo nuo ligų plitimo. Taip pat svarbu atlikti sanitarinį genėjimą, atlaisvinant medžius nuo negyvos medienos.

3. Medžių kamienų balinimas

Medžių kamienų balinimas padeda apsaugoti juos nuo saulės nudegimo ir kenkėjų. Ši procedūra ypač svarbi jauniems medžiams. Kovas yra tinkamas metas atlikti šią apsaugos priemonę prieš prasidedant aktyviam vegetacijos sezonui.

4. Naujų medžių ir krūmų sodinimas

Kovo antroje pusėje galima pradėti sodinti jaunus medžius ir krūmus. Šis laikas ypač tinkamas sodinti vaismedžius, tokius kaip abrikosai, slyvos, obelys ir vyšnios. Tačiau prieš tai turėtumėte įsitikinti, kad sodinukų šaknys yra sveikos, o pumpurai pradėjo brinkti.

5. Sodo apdorojimas nuo kenkėjų

Atėjus šilumai, pradeda aktyviai pasirodyti įvairūs kenkėjai, todėl svarbu sodą apdoroti insekticidais. Tai padės išvengti augalų pažeidimų ir išlaikyti produktyvumą.

6. Pakabinkite paukščių namelius

Siekiant kovoti su kenksmingais vabzdžiais sode, naudinga pakabinti paukščių namelius, kad pritrauktų migruojančius paukščius. Jie taps patikimais kenkėjų kontrolės padėjėjais, užtikrinančiais natūralią sodo ekosistemos pusiausvyrą.

7. Daigų sodinimas ir skynimas

Kovas – daržovių daigų sėjos metas. Pradėti reikia nuo ankstyvųjų pomidorų, paprikų, kopūstų ir kitų kultūrų veislių. Išdygus daigams, svarbu atlikti skynimą, persodinti jaunus augalus į atskirus konteinerius, kad būtų užtikrintas geresnis augimas ir vystymasis.

8. Lysvų ruošimas ir sodinimas atvirame grunte

Prieš pradėdami sodinti atvirame lauke, turite paruošti lovas. Jie turi būti tręšti ir purenti. Kovo pabaigoje jau galima pradėti sėti ankstyvąsias daržoves, tokias kaip ridikai, morkos, žirniai, taip pat kai kurių rūšių gėles.


Patiko? Pasidalink! Ačiū.