Dešros istorija siekia kelis tūkstančius metų. Pirmieji paminėjimai apie dešrą aptinkami Senovės Graikijos, Babilono ir Senovės Kinijos kronikose. Tam tikros dešros rūšys buvo populiarios ir senovės Romoje.
Dešrelės buvo gaminamos iš mėsos, lašinių, kraujo ir įvairių prieskonių. Paruošimui buvo naudojamos gyvūnų žarnos, kurios tarnavo kaip natūralus apvalkalas. Dešra buvo rūkyta, džiovinama arba virta, priklausomai nuo norimo rezultato.
Viduramžiais Europoje dešrelės dar labiau išpopuliarėjo. Jie buvo gaminami vienuolynuose ir mažuose miesteliuose, o vėliau parduodami vietinėse rinkose. Šiuo metu atsirado naujų dešrų rūšių, tokių kaip kraujinė dešra, kepeninė dešra ir kt. Verta pabandyti pasigaminti modernią naminę dešrą.
Ingredientai dešrai:
Kiauliena – 1200 g;
Druska – 20 g;
Prieskoniai – 1 šaukštelis;
Česnakai – 2 gvazdikėliai.
Dešros kepimas:
Kiaulieną supjaustykite mažais gabalėliais, pasūdykite ir pabarstykite prieskoniais. Per spaudą įmeskite česnako skilteles į kiaulieną ir sumaišykite ingredientus.
Kiaulieną 12 valandų padėkite į šaldytuvą, nepamirškite sandariai uždaryti dangčio. Toliau kiaulieną permetame per mėsmalę ir suberiame maltą mėsą į maišelį.
Faršą atsargiai sumuškite sandariame maišelyje. Maltą mėsą padalinkite į dvi dalis. Vieną dalį įdėkite į kepimo rankovę ir sandariai užveržkite galus.
Faršą sandariname 5-6 sluoksniais maistinės plėvelės. Tą patį darome ir su antrąja faršo dalimi.
Dešreles sudėkite į puodą su vandeniu ir virkite 55 minutes ant silpnos ugnies.
Tada 5 valandas atvėsinkite dešrą šaldytuve, nuimkite plėvelę.
Dėl to turime skanią naminę dešrą. Jame tikrai nebus jokių kenksmingų priemaišų ar skonio stipriklių.