Svarbūs darbai sode birželio mėnesį, naudingi patarimai, kaip padidinti derlių

Patiko? Pasidalink! Ačiū.

Birželis sode – intensyvios priežiūros ir strateginių priemonių metas, padėsiantis užtikrinti gausų derlių. Kiekviena lysvė reikalauja kruopštaus priežiūros, laistymo, apsaugos nuo kenkėjų ir tręšimo. Straipsnyje pasidalinsime naudingais patarimais, kurie padės padidinti derlių ir paversti sodą tikru rojumi.

Ką veikti sode birželio mėnesį

1. Kova su miltlige

Kad miltligė neatsirastų ant pomidorų ir agurkų, reguliariai laistykite juos vandens ir pieno mišiniu. Į 9 litrus vandens įpilkite 1 litrą pieno. Tai sukurs apsauginį barjerą ant augalų lapų, užkertant kelią ligoms.

2. Sraigės – nepageidaujami svečiai

Jei jūsų vietovėje atsiranda sraigių, neatidėliokite veiksmų vėliau. Padėkite dubenį prie sodo lovų ir įpilkite alaus. Sraiges patrauks kvapas ir jos tuoj pat ropštės link „skanaus skanėsto“, palikdamos jūsų augalus ramybėje.

3. Pakilimas yra svarbus priežiūros etapas

Hilling būtina ne tik bulvėms, bet ir pomidorams, kopūstams, česnakams. Šis procesas pagerina šaknų sistemos mitybą ir skatina didelių ir stiprių vaisių formavimąsi.

4. Tinkamas laistymas

Pomidorus geriau laistyti vagose tarp eilių, ypač vėsiu oru. Tai padeda išvengti dirvožemio užmirkimo ir puvinio vystymosi.

5. Pakartotinis agurkų rinkimas

Norėdami padidinti agurkų derlių, nuimkite juos du kartus per dieną. Tai prisideda prie reguliaraus naujų vaisių formavimo ir aktyvaus augalų augimo.

6. Tinkamas metas ridikams sėti

Norint gauti gerą ridikėlių derlių, reikėtų sėti liepos–rugpjūčio mėnesiais kas 10–20 dienų. Birželio mėnesį, kai dienos ilgiausios, pradeda dygti ridikėliai, todėl formuojasi smulkios ir neskoningos šakniavaisės.

7. Paprikų pabarstymas

Paprikoms gausiai žydint, rekomenduojama pašalinti dalį viršutinių žiedų ir ūglių. Tai leidžia augalui sutelkti pastangas į vaisių formavimą ir gerina jų kokybę. Tuo pačiu metu žiupsnojimo momento pasirinkimas priklauso nuo oro sąlygų: šiltu ir drėgnu oru geriau pinti, o karštomis vasaros dienomis, atvirkščiai, pipirai lieka be smeigtukų.


Patiko? Pasidalink! Ačiū.