Žagarėliai: Tradicinis lietuviškas skanėstas ir greitas receptas

Patiko? Pasidalink! Ačiū.

Žagarėliai – tai lengvi, trapūs, dažnai su cukraus pudra pabarstyti sausainiai, mėgstami daugelyje Lietuvos namų ūkių. Jie yra tradicinis kepinys, kurį daugelis sieja su šventėmis, šeimos susibūrimais ar nostalgiškais vaikystės prisiminimais. Šis gardumynas pasižymi paprastu gaminimo procesu, tačiau skonis – nepakartojamas. Šiame straipsnyje pateiksiu greitą ir lengvą žagarėlių receptą.

Žagarėlių kilmė ir tradicijos
Žagarėlių gaminimas Lietuvoje turi senas tradicijas. Nors skirtinguose regionuose receptai gali šiek tiek skirtis, pagrindiniai ingredientai ir paruošimo būdas lieka panašūs. Dažniausiai jie gaminami iš paprastų, kasdienių ingredientų, kuriuos dauguma turi savo virtuvėse. Kaimo vietovėse žagarėliai buvo kepami ne tik šventėms, bet ir kasdienai – jie buvo patogūs pasiimti į laukus ar ilgesnes keliones.

Greitas žagarėlių receptas
Ingredientai:

300 g kvietinių miltų
2 kiaušiniai
2 šaukštai grietinės
2 šaukštai cukraus
1 šaukštelis vanilinio cukraus
1 šaukštelis degtinės arba acto (kad žagarėliai būtų traškesni)
Žiupsnelis druskos
Aliejus kepimui
Cukraus pudra pabarstymui

Paruošimas:
Tešlos paruošimas: Išplakite kiaušinius su cukrumi ir druska, kol masė taps puri ir šiek tiek šviesesnė. Tuomet įmaišykite grietinę ir degtinę (arba actą). Palaipsniui į tešlą berkite miltus, maišykite tol, kol susidarys minkšta, bet nelipni tešla.

Tešlos kočiojimas: Tešlą iškočiokite iki maždaug 3 mm storio ant miltuoto paviršiaus. Iškočiotą tešlą supjaustykite juostelėmis, kiekvieną juostelę perpjaukite per vidurį, suformuodami klasikinę žagarėlių formą (juosta su kilpele).

Kepimas: Įkaitinkite aliejų keptuvėje. Kepkite žagarėlius ant vidutinės ugnies iki auksinės spalvos, maždaug po 1-2 minutes iš abiejų pusių. Svarbu nepersistengti, nes jie kepa labai greitai.

Pabaiga: Iškeptus žagarėlius padėkite ant popierinio rankšluosčio, kad nuvarvėtų perteklinis aliejus. Kai jie atvės, pabarstykite cukraus pudra.

Patarimai:

Degtinė ar actas tešloje padeda žagarėliams tapti traškesniems.
Norint išlaikyti šviežumą, laikykite juos sandariame inde, kad ilgiau išliktų traškūs.
Pabaiga
Žagarėliai yra nuostabus būdas prisiminti lietuviškas tradicijas ir nudžiuginti artimuosius lengvu, tačiau skaniu skanėstu. Nors jų receptas itin paprastas, rezultatas – nepakartojamas.


Patiko? Pasidalink! Ačiū.