Suglebusi veido oda: pagrindinės priežastys. Kaip stangrinti odą?

Patiko? Pasidalink! Ačiū.

Oda atrodo „tuščia“, nepatraukliai suglemba, susirenka į raukšles ir „nuteka“ į žandikaulius, plaukia iškaltas veido ovalas… Taip atsitinka, kai mūsų oda praranda savo tankį. Kas tai yra, nuo ko priklauso šis rodiklis, kodėl oda suglemba – ir ką kosmetologas gali padaryti dėl šios problemos ir namuose? Aiškina mūsų moterų erdvės lyderė, biochemikė ir neurokosmetologė Alevtina Korotovskaja .

Kas yra odos tankis ir nuo ko jis priklauso?
Odos stangrumas – tai kolektyvinis terminas, apjungiantis jos stangrumą ir elastingumą: kaip gerai oda išlaiko formą ir grįžta į formą po tempimo.

Yra 3 veiksniai, padedantys mūsų odai išlaikyti savo tankį:

1. Kolagenas ir elastinas dermoje
Tai struktūriniai baltymai, gaminami giliame odos sluoksnyje (dermoje). Jie yra sujungti į tankius pluoštus.

Kolageno skaidulos veikia kaip atraminis karkasas – suteikia elastingumo. O elastino skaidulos tarnauja kaip savotiškas „pavasaris“, padedantis odai pasitempti, o vėliau grįžti į ankstesnę formą.

2. Klaidingi raiščiai
Tai taip pat kolageno skaidulos, bet supintos į storesnius ryšulius. Jie jungia odą su struktūromis, esančiomis žemiau dermos – fascijos (jungiamojo audinio, apgaubiančio raumenis ir raiščius), raumenimis ir kaulais.

Netikri raiščiai padeda toliau palaikyti ir fiksuoti odą norimoje padėtyje, tačiau tuo pačiu palieka ją judrią ir elastingą.

Be to, netikri raiščiai apsaugo poodinio audinio kraujagysles ir nervus nuo pažeidimų ir per didelio tempimo.

3. Tikrieji raiščiai
Tai irgi kolageno skaidulos, bet dar storesnės ir tankesnės. Kaip ir netikri raiščiai, tikri raiščiai taip pat jungia odą su raumenimis ir kaulais, eidami per riebalinį sluoksnį.

Dėl savo tankios struktūros tikrieji raiščiai patikimai stabilizuoja odą, didina jos stangrumą ir elastingumą. Tačiau jie turi dar vieną užduotį – odos ir minkštųjų veido audinių (pirmiausia riebalinio sluoksnio) paskirstymą į vietines zonas. Būtent raiščiai padeda išlaikyti riebalų paketus ir odą tam tikroje srityje ir neleidžia jiems migruoti už raiščio.

Kodėl oda praranda tankį? Nugaros priežastys
Deja, laikui bėgant mūsų oda praranda stangrumą ir elastingumą. Šį procesą įtakoja tiek vidiniai, tiek išoriniai procesai.

Sumažėjusi kolageno ir elastino gamyba. Su amžiumi dermos fibroblastai ir fibrocitai – pirminės kolageno ir elastino ląstelės – vis prasčiau atlieka savo užduotis. Sumažėja kolageno ir elastino sintezė, neatsinaujina skaidulos, oda palaipsniui praranda tonusą, suglemba. Tačiau tai gali nutikti ir jaunesniame amžiuje dėl mitybos stokos (ypač dėl baltymų trūkumo maiste), rūkymo ir streso (ar sunaikinamos ir susiaurėja kraujagyslės, tiekiančios deguonį ir maistines medžiagas į dermos ląsteles).

Tikrųjų raiščių susilpnėjimas. Sumažėjus kolageno ir elastino gamybai, taip pat daugelio metų streso fone, veido raiščiai pradeda tempti. Veido rėmas susilpnėja ir mažiau gali išlaikyti atskiras vietas su riebaliniais maišeliais ir odos vietas. Dėl to riebalinis sluoksnis pradeda migruoti žemyn ir traukia odą su savimi – susidaro raukšlės, raukšlės ir „voleliai“.

Kalbant apie netikrus raiščius, jų skaičius iš pradžių priklauso nuo genetikos ir daugiausia lemia veido senėjimo tipą . Jei yra daug netikrų raiščių (dažniau raumenų tipo), oda yra tankesnė, ilgiau išlieka stangri ir elastinga. Negalime įtakoti klaidingų ryšių skaičiaus. Tačiau kartu su amžiumi jie taip pat silpnėja ir tempiasi.

Odos tankiui įtakos gali turėti ir staigus svorio kritimas. Kai greitai metame svorį, mūsų kūno riebalai – natūrali pagalvėlė, ant kurios laikosi mūsų oda – mažėja. Dėl to numetus svorio oda suglemba nespėjus prisitaikyti.
Ką daryti, jei oda suglemba? Kaip padaryti jį tankesnį?
Dabar pakalbėkime apie suglebusios odos korekcijos būdus. Tradiciškai analizuojame visus metodus – ir maskuojamuosius (ko mes patys nerekomenduojame), ir gydomuosius.

Maskavimo būdai
Tai tūrinės korekcijos metodai – „storinančių“ hialurono rūgšties užpildų įvedimas po oda. Šis „greitas, pigus ir linksmas“ variantas yra labai populiarus, nors ir trunka neilgai (iki šešių mėnesių).

Tačiau yra didelis niuansas. Paprastai užpildas turi būti įpurškiamas į ribotą erdvę su aiškiais atramos taškais. Tai yra, užpildas iš visų pusių turi būti tvirtai apribotas kaulais, raiščiais, raumenimis ir oda. Tada užpildoma mūsų „tuščia“ (pavyzdžiui, smarkiai numetus svorio) struktūra, o oda išlyginama, kaip pripučiamas balionas.

Tačiau dažniausiai į tokias procedūras ateinama koreguoti su amžiumi susijusius pokyčius, kai ne tik oda, bet ir raiščiai prarado savo tankį ir elastingumą.

Raištinis aparatas neberiboja užpildo, jis tiesiog susilieja ir migruoja į „gretimus skyrius“. O hialurono rūgštis taip pat yra hidrofilinis junginys, kuris pritraukia vandenį. Dėl to veidas, ypač po eilės tokių procedūrų, ima atrodyti laisvas, suapvalėjęs ir patinęs, edemuotas.

Terapiniai metodai
Tai rimtesni korekcijos metodai – jie ne tik bando „užmaskuoti“ problemą, bet veikia suglebusią odos priežastį – kolageno ir elastino trūkumą, raiščių aparato susilpnėjimą.

Aparatūros technikai
Tai ultragarsiniai metodai, kurie šildo odą ir skatina naujų kolageno skaidulų sintezę dermoje – SMAS liftingas, RF adatinis liftingas.

Tokios procedūros suteikia stangrinimo efektą – sumažėja suglebimas, oda tampa elastingesnė ir tankesnė. Tiesa, ultragarsinis pakėlimas silpnai ir netiesiogiai veikia raištinį aparatą.

Maitinimo būdai
Šių procedūrų esmė – senėjimą stabdančių kokteilių įvedimas į dermą, kurie skatina natūralią kolageno ir elastino gamybą. Yra dviejų tipų tokie metodai:

Injekcinis. Tai pirmosios kartos metodai – mezokokteilių injekcijos su signaliniais peptidais (reikalingi sintezės procesui pradėti) ir aminorūgštimis (reikalingi baltymų sintezei). Injekcijos leidžia į dermą tiekti maistinių medžiagų kokteilį, tačiau tuo pat metu jos pažeidžia odą ir reikalauja reabilitacijos po paraudimo ir patinimo, gali pažeisti kraujagysles ir veido nervus.
Neinjekcija. Ši nauja karta atkeliauja iš Korėjos – nanokosmetologijos metodai. Juose naudojami nanoserumai su padidintu kompozicijos biologiniu prieinamumu: veikliųjų medžiagų molekulės suskaidomos iki kelių nanometrų skersmens ir lengvai prasiskverbia į gilius dermos sluoksnius neprarandant savybių. O siekiant padidinti biologinį prieinamumą, nanoserumai įvedami aparatiniais metodais be tiesioginio kontakto su oda – baroforeze esant oro slėgiui.
Daugiau apie neinjekcinę mezoterapiją skaitykite mūsų svetainėje .

Masažas
Ir galiausiai rankinė technika. Suglebusios odos atveju efektyviausia technika yra miofascialinis veido masažas (osteo-liftingas). Jis vienu metu sujungia kelias įtakas.

Patempimų korekcija. Masažas leidžia atpalaiduoti spazminius veido raumenis, subalansuoti raumenų tonusą ir pašalinti padidėjusį stresą nuo raiščių aparato. Tai apsaugo raiščius nuo su amžiumi susijusio įtempimo.
Kolageno ir elastino gamyba. Masažas skatina kraujo tiekimą į dermą. Fibroblastai ir fibrocitai gauna papildomo deguonies ir maistinių medžiagų – ir tai skatina kolageno ir elastino sintezę. Be to, masažas skatina ir limfagyslių darbą – o limfa iš veido audinių aktyviau pašalina toksiškus medžiagų apykaitos produktus, kurie vėliau patenka į veninį kraują ir pasišalina iš organizmo.
Veido patempimas. Miofascialinis masažas veikia ir fasciją – jungiamąjį audinį, gaubiantį raumenų-raiščių aparatą. Masažas atkuria sveiką fascijinio audinio apimtį ir funkcionalumą bei suteikia pastebimą liftingo efektą.
Naudingos reklamos minutė) Mūsų Maskvos studijoje atliekame osteoliftingą. Daugiau apie tai, kaip ši technika veikia, skaitykite čia . Mums bus malonu jus pamatyti!

Kaip stangrinti odą namuose?
Galite pagerinti savo odos būklę namuose, jei laikysitės visapusiško požiūrio į priežiūrą.

Pilnavertė mityba. Aktyviai kolageno ir elastino sintezei derma turi būti tiekiama pakankamai maistinių medžiagų:

Baltymai (baltymai) – mėsa, žuvis, kiaušiniai, pieno produktai, ankštiniai augalai
Vitaminas C – citrusiniai vaisiai, raudonieji pipirai, brokoliai, braškės
B grupės vitaminai – avižiniai dribsniai, grikiai, riešutai ir saulėgrąžų sėklos
Peptidiniai serumai. Serumai, kurių sudėtyje yra signalo ir transportavimo peptidų: Palmitoyl Tripeptide, EGF, rh-Oligopeptide, Copper Tripeptide ir Copper Tripeptide-1, padės stimuliuoti kolageno ir elastino sintezę.

Guasha masažas. Namų masažas su Guasha grandikliu padės suaktyvinti kraujotaką ir limfos tekėjimą, kad pagerėtų odos ląstelių mityba, atpalaiduos suspaustus veido raumenis.


Patiko? Pasidalink! Ačiū.